Biuro Turystyczne

  
 • 1 Chorwacja - kraina rożnorodności
  Chorwacja posiada wręcz stworzony dla rozwoju turystyki klimat. Regiony nadmorskie są jednymi z najbardziej słonecznych w całej Europie. Udając się tutaj, można mieć niemalże pewność, iż pogoda nas nie zawiedzie.
 • 2 Krym - Perła Morza Czarnego
  Czeka tu na Państwa: ciepłe morze, nieskażona przyroda, fantastyczne krajobrazy, oraz liczne, niezwykle interesujące zabytki: starożytne greckie ruiny, tajemnicze skalne miasta, średniowieczne zamki i twierdze, ruiny ormiańskich klasztorów, ...
 • 3 Odetchnij zimą!
  Wiemy, że tylko doskonale zorganizowane wakacje dostarczą pełnej satysfakcji i dlatego proponujemy wyłącznie oferty najwyższej jakości, gwarantujące w pełni komfortowy i bezpieczny wypoczynek. Wybierając naszą ofertę możecie spodziewać się naprawdę wiele.
 
 
 
 
Jesteś zainteresowany wakacjami ? Kliknij tutaj i wypełnij formularz oddzwonimy do Ciebie!
 
 

Litwa -Palanga -wakacje nad Bałtykiem

Litwa ( Europa )
Lokalizacja: Litwa ( Europa )
Terminy: 16.07-15.08
Zakwaterowanie: Hotel Standard Turystyczny
Dojazd: autokar
Zniżki: brak zniżek
Kategoria: Lato 2021 -Litwa -Palanga
Szczegóły oferty

Palanga :

urocze i znane uzdrowisko malowniczo położone nad Morzem Bałtyckim ok. 25 km na północ od Kłajpedy, 19,4 tys. Mieszkańców, szerokie plaże i wyjątkowo czysta woda  w morzu. Duża ilość jodu i wyjątkowo korzystny klimat przyciągają do Pałangi turystów z całej Europy. Hotele, pensjonaty, kwatery prywatne, kasyno jednym słowem dla każdego coś miłego. Słynne zarówno jako miasto historyczne jak i wspaniały kurort. W samym mieście szczególnie godne polecenia jest  Muzeum Bursztynu, znajdujące się w Pałacu Tyszkiewiczów, przepiękny park krajobrazowy oraz  botaniczny,  neogotycki kościół z 1907 roku. Najładniejsze   plaże  znajdują  się  w południowej części, im dalej od mola tym plaże szersze, ładniejsze i bardziej odludne, uwaga na Litwie można się opalać na wydmach, są nawetprzygotowane specjalne stanowiska! Z pobytem w Połądze wiążą się ciekawe wycieczki organizowane podczas pobytu: Mierzeja Kurońska i Wydmy Nidzkie zwane „Saharą Północy”, Pobliska Kłajpeda a tam Stare  Miasto, Muzeum Morskie i oczywiście niezwykła atrakcja w tym rejonie Europy:
  Delfinarium ze wspaniałym występem Delfinów i fok . Podczas  zwiedzania  Muzeum  morskiego koniecznie  trzeba zobaczyć dodatkowo występ Lwa Morskiego.
Można też osobiście karmić foki pływające w fosie wokół muzeum, duże przeżycie dla dzieci i dorosłych.

Dla osób lubiących gwar i rozrywki wymarzonym miejscem jest bulwar na ulicy  Basanaviciaus prowadzącej na molo. Kawiarnie bary dyskoteki, restauracje dla każdego gwarno i wesoło.
   Dla osób lubiących ,,lepszą’’ muzykę i więcej spokoju polecamy ulicę Gireno, miły klub Kupeta, oraz na końcu ulicy kawiarnie z dobra muzyką, gdzie można i słuchać i rozmawiać.

Najlepszym środkiem lokomocji jest rower, dający możliwość wspaniałych spacerów oraz dojeżdżania na najładniejsze plaże.Pięknych miejsc w Palandze jest naprawdę dużo. W zasadzie można powiedzieć, że cała miejscowość jest tak atrakcyjna, spacer w każdym jej zakątku jest miłym spędzeniem czasu. Przede wszystkim polecamy plażę, która ciągnie się kilometrami. Czyste i zadbane miejsca, mięciutki, przyjemny piasek, przebieralnie co kilkanaście metrów,ławeczki oraz wydmy na których można się opalać – to wszystko sprawia, że plaża jest miejscem chętnie odwiedzanym o każdej porze dnia i nocy.


Szczególnym atutem tego miejsca są niesamowite zachody słońca.Romantyczny klimat jaki sprawia złociste słońce wpadające na środku morza jest niepowtarzalny. Jeśli spędzimy w Palandze przynajmniej kilka dni, zauważymy, że każdy zachód jest inny. Niebo ma wtedy mnóstwo barw, a słońce odbijające się w morzu za każdym razem jest inne, ma się wrażenie, że jeszcze piękniejsze niż wczoraj.

Molo w Palandze szczególnie urzeka nocą, gdy oświetla je cały szereg lamp oraz blask księżyca. Spacer po molo możemy przedłużyć kierując się na plaże lub przejść na miejski bulwar pełen kawiarni, restauracji, dyskotek, sklepików z pamiątkami oraz innych rzeczy. Deptak jest bardzo szeroki, a jedyne pojazdy, które na nim spotkamy to rowery i segway’e na których poruszają się całe rodziny i tutejsza policja.
Deptak upiększają kwiaty, fontanna, zadbane ławeczki i piękne oświetlenie.
Nocą deptak jest pełen kolorowych światełek migoczących od atrakcji wesołego miasteczka, pełen muzyki płynącej z restauracji i kawiarenek, a także na przykład skrzypaczek, ulicznych śpiewaków czy romantycznych chłopców z gitarą. Miejsce to ma swój niepowtarzalny klimat, mimo niemal ciągłego przebywania tam tłumów.
Dla osób ceniących bardziej spokój polecamy ulicę Gireno, gdzie również napotkamy kawiarnie z dobrą muzyką, ładne otoczenie, ale przede wszystkim mniejszą ilość spacerujących oraz większą ciszę. Kolejnym miejscem, które koniecznie powinno się zobaczyć jest zespół pałacowy Tyszkiewiczów.  Obecnie w pałacu mieści się Muzeum Bursztynu, w którym można podziwiać wyroby rzemieślnicze z jantaru,  prawdziwe okazy kilogramowych bursztynów oraz zatopione w nich pamiątki dawnych epok. Tuż przed budynkiem pałacu rozciąga się piękny, zadbany ogród z fontanną i dywanami kwiatów. Jeśli obejdziemy budynek pałacu dookoła, z tyłu znajdziemy rosarium, a w nim kilkanaście odmian róż.  
Wszystko jest oczywiście pięknie zadbane i przygotowane na rzesze odwiedzających. Ogród botaniczny wokół pałacu to także: różnego rodzaju gatunki fauny i flory, staw, trzy wydmowe wzgórza w tym Góra Biruty z pomnikiem księżnej i kaplicą. Park jest tak ogromny, że nie odczuwa się dużej ilości turystów, którzy po nim spacerują. Jest idealnym miejscem na odnalezienie spokoju i ciszy. W pewnym momencie ma się wrażenie, że spacerujemy już po lesie, ale nawet tam trawy są idealnie skoszone, a wszystko świetnie zadbane. Dodatkowym atutem spacerów w tym miejscu jest możliwość wyjścia niemal w każdej chwili na plażę.
Widok morza z wzniesień wydmowych jest niesamowity. Szczerze polecamy.   Oczywiście zapomnieliśmy wspomnieć o jeszcze jednej atrakcji Palangi. Mianowicie gdy z samego rana udamy się na spacer plażą może nas zaskoczyć widok nago opalających się kobiet. Palanga bowiem dostarcza również miejsce do swobodnego opalania się dla tej odważniejszej części społeczeństwa i widać że tutaj chętnych nie brakuje. Zachęcamy niemniej i do takiego spędzenia czasu, przynajmniej później będzie co opowiadać wnukom.

 Terminy :16.07-25.07   , 06.08-15.08

Wariant podstawowy:

 • transport autokar/bus, 7 noclegów w  miescowości Palanga w hotelu, ubezpieczenie KL/NW, TFG, pilot
   
Cena: 1395 zł

Wariant ekonomiczny:

 • transport autokar/bus, 7 noclegów w miejscowości Palanga w hostelu - pokoje 2 ,3 4 os., ubezpieczenie KL/NW, TFG, pilot
Cena: 1295 zł

Dla chętnych możliwość wykupienia wyżywienia -7 śniadań i 7 obiadokolacji w kwocie ok. 84 euro

Zobacz jak wygląda Palanga :

https://www.youtube.com/watch?v=eIGtSt8vwEM

Zakwaterowanie

Sanatorium "Vyturis"  Znane funkcjonujące od wielu lat z dużymi tradycjami, oddalone  jest  od  plaży  ok. 800 m, dysponuje 1,2,3-osobowymi pokojami z balkonem, wyposażone w lodówkę, TV, łazienkę oraz i pokojami typu LUX z sypialnią i łazienką o lepszym standardzie wyposażenia. Sanatorium składa się z części hotelowej i leczniczej, a wszystko pod jednym dachem. Obiekt daje możliwość połączenia wypoczynku i leczenia dla chętnych.